Wartościowe przekształcenia w Grodzie Kraka

Wartościowe przekształcenia w Grodzie Kraka

Wśród wielu województw w Polsce, Kraków wybija się zarówno w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu innych polach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Zmiany, jakie dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście pnie się w górę.

Korzystne transformacje w Krakowie.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Ilość udogodnień i inwestycji jest duża. Bardzo pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto chętnie czerpie. Szybkie postępowanie w obszarze pozyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska rozwinęła się o kolejne węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.

Liczne zmiany nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas historie, które nie są ściśle z nami związane. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Podczas gdy Kraków zmienia się z każdym dniem. Zmiany w zakresie gospodarki śmieciami, budowie i modernizacji siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które pozwalają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto rozwija się również w zakresie możliwości rozrywkowych. Moc Krakowa rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym akcje nie dotyczą jedynie ścisłego środka Krakowa, ale również są związane z całym województwem . Dlatego lepiej nie uskarżać się lecz zauważyć zmiany w które obrodził Kraków. Majchrowski działania . Kolejne lata – o ile uda się zachowania szybkości zmian – pozwolą miastu zostać prawdziwą stolicą małopolski.