kasza jaglana z pieczarkami i warzywami

kasza jaglana z pieczarkami i warzywami

W dzisiejszych czasach skupiamy się na tym, co jemy – wybieramy towary coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej również poszukuje się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje do głębi odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie wiele artykułów odżywczych, lecz organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele odpowiedniej. Wspaniałym przykładem wyśmienitego produkty jest kasza jaglana, jaka dawniej gościła na stołach niesłychanie wielokrotnie a dziś niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana ze szpinakiem

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest niezmiernie prosta – kasza jaglana to totalnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją trochę inaczej niż sztampową, znaną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu niemniej jednak jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są w istocie fajne. Czemu niemniej jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niezwykle dużo korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł lub trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezwykle solidnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, ale nie jedynie, dostarcza bowiem także witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć i koncentrację a również dużo olśniewających składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezmiernie bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To fenomenalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza bardzo odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych i oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany wskutek tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.