jak zaciskać mięśnie kegla

jak zaciskać mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kulki

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w takim razie kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, lecz z w pewnych sytuacjach można również ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można aktualnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą fenomenalne efekty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się również kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.